Menu dostępności
  1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Pokaż zdjęcie

Treść strony

Wystawa o historii polskiej siatkówki

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Historia Polskiej Siatkówki.
W Galerii w Baszcie Królewskiej krasiczyńskiego zamku obejrzeć można wystawę czasową Volley Bajka poświęconą historii polskiej siatkówki. Na dwóch piętrach galerii znajduje się szereg niezwykłych eksponatów w niekonwencjonalnej aranżacji.
Muzeum Siatkówki Volley Bajka w Warszawie posiada w swojej kolekcji ponad 1000 medali, 200 koszulek, bogaty zestaw pucharów, piłki z autografami mistrzów siatkówki, zdjęcia, dyplomy, proporczyki itp.
Czasowa wystawa w Krasiczynie umożliwia odwiedzającym obejrzenie najciekawszych spośród tych fascynujących pamiątek z dziejów polskiego sportu.
Można u nas zobaczyć niemal wszystkie oryginalne medale z historii polskiej siatkówki, zarówno w randze międzynarodowej, jak i krajowej, a także koszulki (często z autografami) reprezentacji najlepszych drużyn na świecie oraz wszystkie koszulki z historii polskiej reprezentacji. Mistrzostwom Świata z 2014 roku, organizowanym w Polsce, poświęcona jest osobna ścianka, gdzie można podziwiać m.in. koszulki kapitana Winiarskiego oraz MVP Wlazłego, a także koszulkę reprezentacji wicemistrzów, Brazylii, podpisaną przez całą drużynę. W kolekcji znajduje się też medal i dres reprezentacji z Mistrzostw roku 1974, gdzie polska drużyna również zajęła I miejsce. Wśród eksponatów można też odszukać wiele ciekawostek, np. buty reprezentacji z lat 70-tych.